Mängida viiulit, siduda ikebanat, maalida maali või maadelda judot - see kõik on üks ja seesama. Judo ei ole ainult sport, vaid ka inimese eluvõitluse näilik peegeldus, kus kogedes kaotusevalu ning tundes võidurõõmu täiustuvad sinu vaim ja füüsis.

     Judo on efektiivseim tee kehalise ja vaimse jõu arendamiseks. Treenides rünnakut ja omandades kaitserünnakud lähenevad täiuslikkusele teie keha ja psüühika, te saavutate selle, et judo vaimne sisu muutub osaks teist endist. Nii võitegi oma väärt isiksusega rikastada oma rahvast ning selle kaudu lisada midagi hinnalist ka kogu inimkonnale. Inimene, kes on omandanud judo, saab tõeliselt õnnelikuks. Aga mida rohkem on õnnelikke kodanikke, seda tervem on kogu rahvus. Riigi väärtus oleneb just tema kodanike kõlbelisest tasemest. Kuna judo arendab inimest harmooniliselt, soovitan kõikidel maailma noortel seda kunsti õppida ja harjutada.

     Judo sümboliks on kirsiõis sakura, mis kätkeb endas elu lühidust ja ilu. Elu on lühike nagu kirsiõie õitsemine, ela nii et iga päev oleks suursündmus sinu elus. Judo looja Jigoro Kano otsene õpilane Shihei Hamano (9 dan) ütles sakura õie tõlgenduse kohta: " Kui sa vaatad ennast vanast kirsiõie kujulisest peeglist, siis näed sa seal iseennast eluvõitluse puhtuses (valge) ja kires (punane)". Need on ka jaapani lipu värvid. Judo võistlus - shiai on kahe isiksuse omavaheline kunstide võrdlus, kumb on jõudnud kaugemale teel täiusele sellel ajahetkel. Ei ole rahuhetki täiuse püüdlustel. Läbi kaotuste tulevad võidud, kui sa teed kaotustest järeldused.

    Tõelise judo õppimise käigus omandab õpilane oskused ise seda kunsti edasi õpetada. Judo põhiväärtus seisneb selles ,et õppides ja harjutades seda sportlikku võitluskunsti, omandab noor inimene eluvõitluseks vajalikud omadused - moraalse, intellektuaalse ja füüsilise taseme, mis ongi isiksuse rikkuse aluseks.PRESIDENDI VEERG
     Meie klubi Aitado (tõlkes, eneseohverduse tee, armastuse põld) on Eesti vanim ja üks edukamatest. Klubis toimuvas õppes järgime geniaalse jaapani pedagoogi, filosoofi, judo looja Jigoro Kano süsteemi (KodokanJudo).
     See kujutab sisuliselt kasvatussüsteemi, intellektuaalset, moraalset ja füüsilist haridust. Täiustades harjutamise teel oma keha, mõtet ja vaimu, saab noor inimene eluvõitluseks vajalikud omadused.

     Et Meie kooli omandamisega kujuneb ka selle ala õpetaja (sensei), on see judo arengu seisukohalt hindamatu väärtusega.

     Eesti vajab aatelisi kodanikke, mehiseid poisse ja tarmukaid tüdrukuid, tõelisi pedagooge koolidesse, klubidesse ja lasteaedadesse. Judoharidusse kuulub ka elus hädavajalik enesekaitse, mis on paljuski aluseks aktiivse ühiskonnakorra kaitsja kujunemisele. Ohuks kurjategijatele oleme meie ise. Soovitan kaasmaalastele judot õppida ja harjutada.

Judo - see on kultuur ja filosoofiline elu mõtestatus.
Andres Lutsar